اخبار اجتماعی » قتل عام 90 فیل در پی خلع سلاح محیط‌بانان بوتساوانا


قتل عام 90 فیل در پی خلع سلاح محیط‌بانان بوتساوانا

اجتماعی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از دیلی‌میل، نزدیک به 90 فیل، در نزدیکی یک پناهگاه حیات وحش در بوتساوانا واقع در جنوب آفریقا، قتل عام شدند. کشتار این تعداد فیل در آفریقا بی‌سابقه است.

بررسی‌های یک موسسه محیط زیستی به مشاهده لاشه دستکم 87 فیل که طی هفته گذشته برای بریدن عاج‌هایشان قتل عام شده‌اند منجر شده. طبق اعلام این موسسه، طی سه ماه گذشته، لاشه 6 کرگدن سفید هم که برای کندن عاجشان کشته شده بودند در منطقه کشف شده است.

در حال حاضر جمعیت فیل‌ها در بوتساوانا، 130هزار فرد برآورد شده‌است که بیشترین جمعیت فیل در آفریقا محسوب می‌شود. علت برخورداری بوتساوانا از بیشترین جمعیت فیل، دسترسی دشوار شکارچیان و همچنین برخورداری این کشور از یگان‌های قدرتمند مبارزه با شکارچیان است. امنیت موجود در بوتساوانا سبب شده آن طور که گردنبندهای ردیاب نشان می‌دهند، فیل‌ها از کشورهایی مانند آنگولا، نامیبیا و زیمبابوه که شکار و تجارت عاج، رایج‌تر است به نزدیکی پناهگاه حیات وحش بوتساوانا حرکت کنند.

اما یگان‌های مبارزه با شکار بوتساوانا، یک ماه پس از روی کار آمدن موگریتزی ماسیسی، رئیس جمهور جدید، حدود سه ماهی است که خلع سلاح شده‌اند. کارتر موروپیسی، یکی از مسئولان ارشد نهاد ریاست جمهوری بوتساوانا، بی‌آنکه توضیحی درباره علت این تصمیم داده باشد اعلام کرد که دولت بنا دارد سلاح و تجهیزات را از سازمان حیات وحش و منابع طبیعی این کشور پس بگیرد و از آن زمان، شکارچیان، از مرزها به بوتساوانا رخنه کرده‌اند.

نماینده موسسه تحقیقات و حفاظت از فیل‌ها با ابراز تاسف از قتل عام فیل‌ها در این کشور از دولت می‌خواهد از تبدیل شدن بوتساوانا، که تا چند ماه پیش پناهگاهی امن برای حیات وحش محسوب می‌شد و بیشترین جمعیت فیل در قاره را در خود جای داده بود به جولانگاه شکارچیان و سوداگران تجارت پرسود عاج فیل جلوگیری کند.

انتهای پیام/


مرجع خبر: تسنیم
عام فیل سلاح خلع , بوتساوانا در قتل فیل , خلع در پی محیط‌بانان , بوتساوانا محیط‌بانان در قتل , در فیل قتل 90 , بوتساوانا در 90 سلاح , 90 سلاح خلع عام
- چرا "بطحایی" هم "فانی" شد؟!
- پروسه فرزندخواندگی تسریع می‌شود/ راه‌اندازی سامانه فرزندخواندگی به‌صورت کشوری
- توسعه حرم مطهر حسینی اولویت نخست ستاد بازسازی عتبات
- میزان پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع 98 اعلام شد/جزییات تعهدات بیمه‌گر به زائران
- اختصاص ماموران ویژه برای پیگیری ناخالصی برنج‌ها در فروشگاه معروف از سوی حناچی
- آیت‌الله سیستانی در دیدار با شهردار تهران چه چیزی را یادآوری کرد
- تعداد بوستان‌های شهر تهران افزایش می‌یابد
- تعداد کشته‌های انفجار تعمیرگاه در غرب تهران به 3 نفر رسید
- پرداخت مطالبات 16 ساله معلمان از صندوق توسعه ملی چقدر محتمل است؟
- اجرای طرح ساماندهی فلکه دوم نیروی هوایی منطقه 13